ورود

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

سانتریفیوژ آزمایشگاهی

 

سانتریفیوژ آزمایشگاهی دستگاهی است که با استفاده از نیروی گریز از مرکز ، اجزای یک محلول را که دارای دانسیته های متفاوت می باشند، از هم جدا می کند. سانتریفیوژ یکی از پر مصرف ترین وسایل آزمایشگاهی می باشد که برای جدا کردن سرم، تهیه فیلترهای فاقد پروتئین و سایر موارد استفاده می گردد. با توجه به میزان دور و زمان چرخش انواع مختلفی از این دستگاه موجود می باشد. یکی از الزامات کنترل کیفی این دستگاه بررسی صحت میزان سرعت و زمان چرخش آن بر اساس نوع دستگاه می باشد.

همچنین در برخی از مدل های یخچالدار این دستگاه بررسی میزان دمای تنظیمی در کنترل کیفی آن صورت می پذیرد.

با توجه به الکتریکی بودن این دستگاه بازرسی های دوره ای خطرات الکتریکی همواره ضروری می باشد، موتور های الکتریکی با افزایش عمر و استفاده، جریانهای نشتی الکتریکی از خود بروز می دهند که می تواند برای کاربران و خود تجهیز خطراتی به دنبال داشته باشد. همچنین کابل اصلی، دو شاخه و واحد های کنترل روی دستگاه اغلب توسط پرسنل و یا بیماران مورد استفاده ناصحیح قرار می گیرد که باعث ایجاد معایبی می گردد و بایستی این معایب در بازرسی های دوره ای کشف و جهت رفع آن اقدام شود.

کنترل کیفی سانتریفیوژ آزمایشگاهی بر اساس اطلاعیه اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی ایران مطابق با استاندارد بین المللی  IEC 61010-1:2010و روش اجرایی توصیه ای بین المللی با شماره IPM 456-20081015-01 توسط کارشناسان فنی شرکت مرداس تجهیز افق صورت می گیرد

شرح مختصر

شرکت مرداس تجهیز افق با هدف بهبود کیفیت تجهیزات پزشکی جهت حفظ و ارتقا ی سطح اثر بخشی درمان و سلامت مردم کشور ایران در سال 1394 فعالیت خود را آغاز نموده است و موفق به اخذ مجوزهای فنی و مهندسی سازمان صنعت و معدن و تجارت در سال 1395 و مجوز کنترل کیفی وفروش تجهیزات پزشکی از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات پزشکی شده است.

تماس با ما

البرز، کرج،کمال شهر،بلوار شهید بهشتی،نبش خیابان

فجر 15، برج توحید،طبقه سوم، واحد 8

شماره تماس : 09903020074-09903020084

  پست الکترونیکی :  info@merdaslab.com

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت مرداس تجهیز افق می باشد

Search